Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Benefiční cesty do Malého Tibetu

Dobrovolnictví

Pomáhejte v naší škole jako dobrovolník od 14 dnů do 6 měsíců jako učitel, pomocník na stavbě nebo odborník. Uplatníme mladé lidi bez kvalifikace. Máme role i pro odborníky s praxí. Věkové rekordy účastníků jsou 69 let a 11 měsíců.

Benefiční kurz buddhismu

TERMÍN: 19. 8. - 29. 8. 2023

DÉLKA CESTY: 11 DNÍ

KAPACITA: 6 - 15 LIDÍ

5denní kurz základů buddhismu v tamním klášteru. Místní mnich vás seznámí se základy buddhistické filozofie a symboliky a naučí vás základy meditace. Kurz je sociálním podnikáním tamní školy, která si jím vydělává na provoz nebo investice.

Benefiční himálajská výzva

Sportovní cesta za třemi sportovními výzvami. Na motorkách pojedete k ledovcovému jezeru, na raftu sjedete řeku Indus, vystoupíte na šesti tísícovku. Kamarádi si na vás budou moct vsadit a pokud výzvy zdoláte, stanou se ze sázek dary pro Himálajskou školu.

TERMÍN: 21. 7. – 6. 8. 2023

DÉLKA CESTY: 17 DNŮ

KAPACITA: 6 - 15 LIDÍ

 

Benefiční tibetská medicína

TERMÍN: 22. 7. - 4. 8. 2023

DÉLKA CESTY: 13 DNŮ

KAPACITA: 6 - 8 LIDÍ

V rámci 5denního kurzu se projdete s tibetským doktorem po kopcích, nasbíráte bylinky a vyrobíte z nich vlastní medicínu. Praktickým procvičováním se seznámíte s diagnostickými a léčebnými metodami. Himálajská škola si kurzem vydělává na provoz a investice.

PŘÍBĚH KAŠMÍROVÉ VLNY

TERMÍN: 18. 6. až 1. 7. 2023

DÉLKA CESTY: 14 DNŮ

KAPACITA: 6 - 8 LIDÍ

Na nekonečných nomádských pláních se seznámíte s příběhem vzniku legendární vlny, která svou kvalitou změnila svět. Projdete se nomády po pláních, budete s nimi česat vlnu, tu zpracujete a upletete si vlastní kašmírový výrobek. Absolvováním cesty poskytnete jednorázový dar na podporu himálajské školy.

Kombinace benefičních cest

Benefiční cesty můžete kombinovat. Například můžete jet na dobrovolnictví a potom si dát sportovní cestu. Celková cena potom bude nižší (nebudete dvakrát kupovat letenky) a spočítáme vám ji individuálně. Kombinováním cest zažijete tu nejlepší kombinaci zážitků kterou v Malém Tibetu můžete mít.

MNOŽSTVÍ ÚČASTNÍKŮ BENEFIČNÍ CEST

Za 15 let organizování benefičních cest jsme se dostali na obdivuhodná čísla

80

lidí ročně s námi jede do Malého Tibetu 

550

lidí s námi pomáhalo v Malém Tibetu od roku 2008

Cestovali s námi

Iva Bittová

Dominik Hašek

Zdeněk Piškula

Lucka Výborná

Proč byste měli jet s námi

  • Cesta má hlubší smysl než běžná turistika.
  • Dostanete se blíže k tamním obyvatelům, kteří vás budou přijímat s respektem díky naší dlouhodobě pozitivní reputaci.
  • Ručíme vám, že dohlédneme na rozumné naložení s vašim darem. Když jedete jako běžný turista necháte sice peníze u tamních, ale většinou je to nešikovnější tamní podnikatel. My vám ručíme, že naše škola rozloží peníze rovnoměrně mezi lidi všech sociálních vrstev.
  • Benefiční cesty organizujeme od roku 2008. Ročně s námi jede 80 lidí (cestovní kanceláře zvládnout vypravit tak 10 lidí jednou za dva roky). Myslím že v ČR není nikdo zklušenější v organizování cest do Malého Tibetu. 
  • Zajistíme, že z vašeho pobytu vytěžíte maximum zážitků. To co s námi zažijete za 14 dní, budete svépomocní zažívat 2 měsíce. 
Platnost informací: 
January, 2023