Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Hrajem Tibetsky

Organizujeme společné koncerty tibetských/ladackých a českých hudebníků s cílem představit tamní umělce českému publiku a inspirovat se jejich kulturou.

 

Aktuální nabídka akcí v ČR

 

Dříve jsme organizovali koncerty tibetských hudebníků. I když jsme se velmi snažili, o tibetském hudebníkovi se moc lidí nedozvědělo, na koncert přišlo 50 lidí a žádná média o tom nenapsala. A tak jsme si řekli, že když pozveme tibetského hudebníka na koncert českého, zajistíme tím Tibeťanovi dostatečné publikum.

První ročník jsme realizovali s hudební skupinou Zrní a tibetským zpěvákem Lotenem Nanlingem. Skupina Zrní pozvala Lotena na sedm koncertů v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Uherském Hradišti a Vsetíně a na koncertech bylo od 100 do 700 lidí. Na základě tohoto turné byl Loten Namling pozván na Colours of Ostrava, kde měl sólové vystoupení a společný koncert se Zrním, na což jsme byli patřičně hrdí.

V rámci druhého ročníku jsme pozvali do Malého Tibetu Ivu Bittovou. Ta se tam seznámila s nomádským hudebníkem Ančukem, kterého jsme pozvali na dva koncerty v Praze a Brně. Iva si vybrala Ančuk právě proto, že většinu života pásl kozy a byl minimálně dotčený globalizací, tím pádem se bylo od něj čemu přiučit a inspirovat. Šťastnou shodou okolností se také podařilo, že Iva Bittová přivítala písní Ej Lásko, Lásko 14. Dalajlámu, který přijel navštívit školu.

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nezmeškáte žádnou akci v ČR

 

Videa z předchozích dvou ročníků

Články z předchozích ročníků

 
Platnost informací: 
December, 2018