Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

Jak vyměňujeme energie – nikoho nezachraňujeme

Jsme přesvědčení, že Češi mají více financí a technických znalostí, které mohou obyvatelům Malého Tibetu zlepšit život. Tamní mají inspirativní kulturní zvyky, buddhistické učení, medicínu a úzký kontakt s přírodou, které mohou být pro Čechy důležitou alternativou. Brontosauři v Himálajích umožňují tyto přednosti vzájemně vyměňovat. 

Nabízíme jet do Malého Tibetu pomáhat jako dobrovolník, absolvovat kurz buddhismu nebo tibetské medicíny. Pro sportovce máme cestu, kde si vyzkouší vlastní limity. Pokud nemůžete jet do Malého Tibetu, pozveme Tibeťany do ČR na kurzy buddhismu, medicíny, umění nebo koncerty. Do ČR také zveme učitele, aby v našich školách nasbírali inspiraci pro svou práci. Tamní obyvatelé s námi rovněž rádi sdílejí své přírodní produkty. Výuku v mulbecké škole zpestřují naši dobrovolníci a v rozvoji školy pomáhají čeští odborníci – architekt, inženýr, manažer, finanční ředitel, pedagog atd. Každý rok pošleme škole finanční dar od Himálajských patronů na rozvoj školy.  

Věříme, že si tamní umějí zajistit lepší budoucnost na základě vlastní píle a nepotřebují naši záchranu. Pokud vyměňujeme přednosti na obou stranách, rozvíjíme tak oboustranný respekt. Jsme přesvědčeni, že pokud bychom pouze „slepě“ posílali peníze místním se zadáním „utraťte to“, bude se dít přesný opak. My spíše posíláme tamním peníze a následně z nich zkoušíme udělat společně dvojnásobek. Místní se sice na začátku rozčilují, ale na konci sami uznají, že to má mnohem lepší efekt.  

Platnost informací: 
December, 2018