Benefiční cesty na rok 2024 najdete již na webu www.himalajskypatron.cz

Back to top

MÁME DOST DOBROVOLNÍK PRO TŘI NOVÉ ŠKOLY. ČEKÁME ŽE LÉTO BUDE VELKÝ ÚSPĚCH.

Tento rok sháníme dobrovolníky do třech škol. Měli jsme velkou obavu, aby se nám podařilo sehnat vlastně trojnásobné množství lidí v porovnání s dosavadními roky. Na přelomu ledna a února jsme realizovali kampaň, která nám získala spoustu super lidí a ve všech třech školách máme plno. Čekáme, že léto bude naprosto super a moc se na dobrovolnictví těšíme. Podrobnosti jsou v tomto článku.

 

K dobrovolnictví se přihlásilo 120 zájemců. Z toho jsme na přípravné setkání pozvali 80 zájemců a z toho dorazilo 49. Průměrně máme 75 přihlášek a největší úspěchy jsme zažily, když jsme měli 150 přihlášek v roce 2020 na základě kampaně Fyziká. Z počtu přihlášek můžeme tedy říct, že se jedná o úspěch.

Jak jde vidět z čísel z předchozího odstavce, je velký rozdíl mezi tím kolik lidí se přihlásí a kolik lidi nakonec do Himálaje jede. Názor na to, jak byla lednová kampaň úspěšná je lepší si dělat teprve až dnes, kdy nám dobrovolníci minulý týden potvrdili jejich finální účast.

Co nás tento rok překvapilo, že účastníci, kteří se do Himálaje hlásí jsou velmi šikovní lidé, a navíc je polovina z nich pedagogů. Pedagogové jsou pro nás ideální dobrovolníci, protože se nemusíme příliš obávat o jejich učitelské schopnosti. Dosavadní roky jsme vždy měli nejvíce třetinu zájemců pedagogů, ale že jich je polovina hodnotíme jako úspěch. Stejně jedním z důvodů, že nám přijdou všichni zájemci o cestu do Himálají nadmíru šikovní je, že se dlouhodobě snažíme o kvalitu dobrovolnictví je veřejnost se na to čím dále více zvyká a hlásí se nám kvalitnější a kvalitnější zájemci.

Do Himálaje nakonec jede 44 lidí což je největší počet lidí, které jsme kdy na dobrovolnictví vypravovali. Doposud to bylo nejvíce 34 lidí. Každá z Himálajských škol na naplněnou kapacitu. Do škola v Ghami jede 12 dobrovolníků, Spiti 16 dobrovolníků a do Mulbekhu 19.

15 ze 44 lidí jsou dobrovolníci, kteří do Himálaje jedou pomáhat opakovaně. Máme z toho velkou radost, protože ty, kteří jedou vícekrát není pro náš tak obtížné školit, ale zároveň zvládají mnohem lépe odvést výuku, pokud už jednou v Himálaji byli.

Lednová video kampaň „Čechy taky“ nebyla tak třaskavý materiál jako video kampaň „fyziká“ nebo „Jágrláma“. V porovnání s předchozími kampaněmi byl námět mnohem náročnější. Porovnávání metrik, které ukazuje facebook není příliš dobrá metoda – například u kampaně „Čechy taky“ byl dosah 1 mil stejně jako u „Jágrlámy“, nicméně počet sdílení byl pouze 300 v porovnání s Jágrlámovými 8,5 tisíci. Nicméně i přesto že kampaň nebyla taková díra do světa jako předchozí dvě, je zajímavé že výsledek, který jsme od toho chtěli tj získat dobrovolníky do Himálaje je výborný a možná nejlepší co jsme kdy měli.

Kladnému výsledku však pravděpodobně vděčíme taky zapojení Influencerky Štěkánky The Učitelky. Ta s námi již byla pomáhat v roce 2012 a jsme rádi že se po letech rozhodla zapojit znovu. Očekáváme, že Štěpánčino promo v průběhu léta velmi pomůže celkovému povědomí u možnosti dobrovolnictví a taky tomu že to bude dávat všem smysl.

Děkujeme všem, co se zapojili na vytváření videa i Štěpánce, že nám k výsledku pomohli. Poděkování za vytváření videa patří – Námět: Jirka Sázel, Jakub Žídek a McCann (Monika Semerádová, Jan Rídl, Michal Kotulek), Režie: Jakub Žídek, Kamera: Tomáš Šťastný, asistent kamery: Jakub Myška, Zajištění techniky a postprodukce: BISTRO films (Jirka Ptáček).

Zajímavé také je, že stále pozorujeme kladný dopad Kampaně Fyziká kdy mezi zájemci je nepostradatelný počet vědců. Odhadujeme, že kampaň „Čechy taky“ aktivizovala hodně zájemců, které již dříve zaujala kampaň „Fyziká“

 

Naše očekávání tedy jsou že dobrovolnictví v létě v nových třech školách budou velký úspěch! Držte nám palce, díky všem za jejich podporu!